Bardzo męskie chinosy

Praktyczne i funkcjonalne, eleganckie, a zarazem casualowe, klasyczne i jednocześnie nowoczesne – męskie chinosy. Spodnie te zawojowały świat po II wojnie, ale ich początki sięgają końca XIX wieku. Były szyte na potrzeby amerykańskich żołnierzy walczących na Filipinach, ich nazwa wzięła się stąd, iż produkowano je na terenie Chin.

W latach 40 i 50 ubiegłego wieku, za sprawą żołnierzy, noszących te spodnie na co dzień, stały się modne wśród młodzieży i studentów, a następnie wkroczyły w świat biznesu.

Fason spodni chino

Klasyczne spodnie chinosy męskie z dstreet.pl charakteryzują się minimalistycznym fasonem. Mają proste lub zwężane nogawki, które można delikatnie podwijać. Niektóre fasony mogą mieć lekko zaprasowany kant.

Zaopatrzone są na ogół w dwie przednie skośne oraz dwie tylne wpuszczane kieszenie. Szyte są z lekkiej, przewiewnej bawełny lub lnu, czasami z domieszką poliestru.

Chinosy i reszta

Spodnie chinosy męskie można swobodnie łączyć z różnymi elementami garderoby. Z T-shirtem, lekką koszulką polo lub casualową koszulą stworzą swobodną stylizację, z koszulą garniturową oraz marynarką – bardziej formalną. Chinosy dobrze również wyglądają ze swetrami typu v-neck.

Spodnie tego typu można nosić z wieloma fasonami butów. Współgrają z nimi klasyczne półbuty, ale również mokasyny, sandały i buty sportowe.