Białe baleriny i ich różne oblicza

Na wakacje, na wieczorną imprezę, a nawet na własny ślub – białe baleriny można włożyć na wiele okazji. Obuwie to wyróżnia się niezwykłą wygodą noszenia, łatwym wkładaniem i sporą uniwersalnością. Jakie modele są dostępne w sklepach? Dlaczego warto mieć tego typu buty w swojej garderobie?

Obuwie na lato – warto postawić na lekkie, jasne i wsuwane modele

Lato zachęca do wyciągania z szafy lekkich ubrań i tworzenia kolorowych stylizacji. W tym całym wakacyjnym szale nie należy zapominać jednak o doborze odpowiednich dodatków. Oprócz biżuterii, nakryć głowy i pasków warto pomyśleć przede wszystkim o obuwiu. Nieodpowiednio dobrane może popsuć estetykę najciekawszego looku. Należy więc z uwagą dopasowywać to, w czym przemierza się ulice miast.

Białe baleriny wydają się dobrym rozwiązaniem letnich dylematów modowych. Są wygodne, proste i dość uniwersalne. Przez to łatwo je dopasować do większości stylizacji. Poza tym, zapewniają komfort stopom podczas upałów. Wiele osób zwraca także uwagę na to, że są niezwykle łatwe we wkładaniu – wystarczy je wsunąć na stopę, bez wiązania lub zapinania.

Jakie rodzaje balerin są najbardziej popularne?

Choć baleriny są prostymi butami, w sklepach można znaleźć co najmniej kilka ich rodzajów. Oczywiście należy zacząć od absolutnej klasyki, czyli skórzanego obuwia, które można zakupić w wersji z matowego lub połyskującego materiału. Pierwsza opcja sprawdzi się najbardziej w biurze, na spotkaniach biznesowych lub podczas zwykłego spotkania z przyjaciółmi. Z kolei lakierowane modele nadają się idealnie na wieczorną imprezę, wytworną galę lub wesele. W sklepach nie brakuje również balerin z ażuru, które są świetnym dopełnieniem stylizacji boho. Na półkach salonów z obuwiem znaleźć można także modele sportowe, które często nosi się zamiast tenisówek lub trampek.

Do ślubu w balerinach, czyli czym można zastąpić klasyczne szpilki

Biały kolor zdecydowanie kojarzy się ze ślubem. Nic dziwnego, że baleriny w jasnych odcieniach są popularnym wyborem na dzień wkroczenia na nową drogę życia. Spora część kobiet decyduje się porzucić uwierające szpilki na rzecz wygodnych, płaskich balerin. Komfort podczas tej wyjątkowej uroczystości jest aspektem nadrzędnym, z którego nie należy rezygnować jedynie w imię pięknej stylizacji. Baleriny prezentują się równie korzystnie co obuwie na wysokim obcasie, a pójście w szpilkach do ołtarza nie jest żadną koniecznością lub tradycją, do której należy się bezwzględnie stosować. Warto o tym pamiętać, planując swój ślub.