Botki jesienne ze skóry naturalnej czy syntetycznej?

Jesienne botki damskie powinny być nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale również wytrzymałe. Nie zapominajmy, że wspomniana pora roku jest niezwykle kapryśna. Deszcze i zmienne temperatury sprawiają, że słabej jakości obuwie szybko ulegnie uszkodzeniu. Model, który nie przetrwa w świetnym stanie minimum jednego sezonu nie jest wart zakupu. Wiele kobiet zastanawia się, czy lepiej postawić na skórę naturalną, czy syntetyczną. Poniżej umieszczono krótkie porównanie.

Botki ze skóry naturalnej

Zakup jesiennych botków damskich wykonanych ze skóry naturalnej jak tych od arturo vicci to z reguły większy wydatek. Z pewnością jest to sporym minusem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę ponadprzeciętną trwałość opisywanego materiału. Nie jest on podatny na deformacje, czy też inne uszkodzenia powierzchni. Ponadto takie obuwie prezentuje się wyjątkowo elegancko i utrzymuje swoją formę przez długi czas.

Warto jednak dodać, że skóra naturalna pozyskiwana jest ze zwierząt. Z pewnością nie jest to dobra opcja dla kobiet, które cenią sobie ekologię.

Botki ze skóry syntetycznej

Botki ze skóry syntetycznej wcale nie muszą być słabej jakości. Weźmy pod uwagę model nieco droższy. Za około 150-200 zł zakupimy buty, które z pewnością przetrwają kilka sezonów. Wielkim plusem jest fakt, że tworzywo sztuczne nie wymaga specjalistycznej impregnacji. Dobrze znosi ono niesprzyjające warunki zewnętrzne.

Kolejną zaletą omawianego materiału jest fakt, że do jego produkcji nie wykorzystuje się skór zwierząt. Z pewnością dla wielu pań jest to bardzo ważne.