Co jest niezbędne na wyprawie w góry?

Wyprawy górskie, czy to po Beskidach czy po Tatrach, to coraz popularniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu to same korzyści zarówno dla zdrowia jak i dobrego samopoczucia. Jednak, aby wędrówka górskimi szlakami zakończyła się pomyślnie, to warto się do niej starannie przygotować. Absolutną podstawą jest dobra kondycja fizyczna, zwłaszcza podczas trawersów wyższych partii gór. Nie bez znaczenia pozostaje także odpowiedni ubiór.

Czy ubiór w góry ma znaczenie?

Oglądając stare fotografie z górskich wypraw, można by dojść do wniosku, że ubiór nie ma większego znaczenia w górach. Przecież jeszcze trzydzieści czy czterdzieści lat temu nikt nie słyszał o specjalnych materiałach przepuszczających powietrze i odprowadzających wilgoć. W kanonie ubioru górskiego znajdowała się wówczas koszula flanelowa, ewentualnie też wełniany sweter na zimowe eskapady. Prawda jest taka, że w góry można iść we wszystkim co nie krępuje ruchów, jednak sprzęt i ubiór specjalistyczny znacznie poprawiają zarówno komfort wędrówki jak i jej bezpieczeństwo.

Sklepy i hurtownie ze sprzętem turystycznym

Organizując wycieczkę czy wyprawę dla większej ilości osób, w ubiór turystyczny można się zaopatrzyć w hurtowni turystycznej. Hurtownia turystyczna Kaja Sport posiada bowiem szeroką ofertę w której dostępne są nawet specjalistyczne marki po okazyjnych cenach. Warto poświęcić trochę czasu na poszukiwanie sprzętu na wyprawy, ponieważ dzięki temu da się sporo zaoszczędzić.