Co warto wiedzieć o butach Lacoste?

Lacoste to marka założonego z jednego najsłynniejszych tenisistów w historii Rene Lacoste. W roku 1939 rozpoczął on produkcję białych koszul, które zresztą sam potem zakładał na tenisowe korty. Szybko, aby uchronić się przed podróbkami, umieścił na swoich koszulach znak firmowy. Był to krokodyl, bowiem przydomek Lacoste brzmiał właśnie krokodyl. Już po pierwszym roku działalności jego fabryka produkowała już rocznie 300 tysięcy sztuk koszul.

Potem Lacoste zaczął produkować okulary i perfumy. Dopiero w latach 80. XX wieku firma zajęła się również produkcją butów Lacoste. Trampki Lacoste, espadryle czy sandały szybko zyskały status niemal kultowych. Produkcja z roku na rok była coraz większa. Najsłynniejsze Lacoste buty nosili najbardziej znani sportowcy świata. W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się buty Lacoste na grubszej podeszwie, przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Buty Lacoste doskonale pasują do wielu różnych stylizacji. Panie często stawiają na niskie trampki, które łączą z jeansami. Te nieco wyższe można nosić do sukienek czy szortów. Dużym zainteresowaniem cieszą się jednak nie tylko trampki, klapki czy sandały, ale i botki Lacoste. Idealnie sprawdzają się zimą i jesienią. Z kolei dla mężczyzn firma produkuje espadryle oraz modne trampki, a więc obuwie doskonałe na lato. Od wielu lat prawdziwym hitem są buty żeglarskie Lacoste, skórzane lub zamszowe, które pasują do wielu różnych stylizacji, nie tylko tych typowo letnich i marynarskich.