Czy szare botki płaskie muszą być minimalistyczne?

Większość kobiet przyzwyczaiła się już chyba do faktu, że klasyczne, szare botki płaskie muszą mieć dość lekką, a zarazem minimalistyczną strukturę. Trzeba jednak przyznać, że takie myślenie jest dość stereotypowe, zwłaszcza w odniesieniu do ostatnich krzyków mody obuwniczej.

Szary botek na twardej podstawie

Można zaryzykować stwierdzenie, że o tym, czy standardowy, szary botek płaski jest masywny czy nie, decyduje jego podeszwa. W niektórych botkach jest ona dość masywna, a jej grubość osiąga nawet kilka centymetrów. Co ciekawe, podstawa ta jest wykonana z twardego, wytrzymałego, a zarazem mocno elastycznego tworzywa sztucznego, które odkształca się, ale nie pęka. Warto też podkreślić, że tak zaprojektowane obuwie wygląda raczej jak typowy but zimowy.

Zalety i wady

Wyposażone w grubą i masywną podeszwę szare botki płaskie mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Do tych pierwszych zaliczyć można niezwykłą wytrzymałość, a co za tym idzie – doskonałą izolację cieplną. Co więcej, obuwie to doskonale chroni stopę przed intensywnymi oddziaływaniami fizycznymi. Niestety, twarda i gruba struktura wiąże się w sposób oczywisty ze wzrostem ogólnej masy buta. Nie jest to bowiem obuwie, które pokochają ceniące sobie minimalizm panie.

Tak czy inaczej, funkcjonalny, płaski i szary botek wcale nie musi być zaprojektowany w sposób minimalistyczny. Wręcz przeciwnie – model ten może być również solidny i wytrzymały, a już na pewno bardzo ciepły.