Czy złota sukienka maxi nadaje się tylko na bale?

Wybierając niektóre ubrania, automatycznie pojawia się skojarzenie z okazją, do których by pasowały. Idealnym przykładem tego typu stereotypów jest złoty kolor. Wiele osób przyjmuje, że taki odcień nadaje się tylko na uroczystości. Zbyt często łączy się go ze wszystkim, co błyszczy, czyli cekinami, ćwiekami itd. Okazuje się jednak, że złoto może idealnie wpasować się w codzienną stylizację.

Złota jesień w modzie? Zdecydowanie!

Złoto ma w sobie wiele szyku. Dowodem na to jest złota sukienka maxi, która dobrana z klasycznymi botkami, idealnie wpasowuje się w klimat nadchodzącej jesieni. Nie trzeba obawiać się przerysowanego charakteru stylizacji, bowiem złoto wcale nie oznacza rzucających się w oczy karnawałowych strojów. Wystarczy włożyć sukienkę w stonowanym odcieniu – miedzianym lub zbliżonym się do beżu, a stylizacja stanie się uniwersalna.

Na okazję i bez okazji

Kolor ten daje szerokie pole do eksperymentów- możliwości łączenia są nieskończone. Złotą sukienką maxi można zachwycić zarówno na spotkaniu z przyjaciółmi, jak i podczas uroczystej gali. Połyskujący odcień pozwala idealnie podkreślić opaleniznę, a bardziej stonowane kolory – nadać klasycznego charakteru.

Za symbol szyku i prostoty najczęściej uznaje się kolor czarny. Do tego zaszczytnego grona można również dodać złoto, które, jak żaden inny odcień, pozwala płynnie przechodzić pomiędzy różnymi charakterami stylizacji – i to bez tandetnych naleciałości.