Do jakich stylów sukienki mini nie będą pasować?

Mówi się, że sukienki mini są na tyle uniwersalne, że można założyć je zarówno na eleganckie wyjście, jak i na co dzień. Jednak jeśli próbujemy utrzymać swoją szafę w jednym stylu to musimy liczyć się z tym, że nie do każdego stylu sukienki dla kobiet w wersji mini będą pasować. Czy to znaczy, że musimy z nich zrezygnować? Oczywiście, że nie. Chyba że za wszelką cenę chcemy trzymać się danego stylu to wtedy niestety będziemy musiały się z nimi pożegnać. 

1. E-girl 

Charakterystyczny styl pełen łańcuchów, mocniejszych makijaży, ciężkich butów, kabaretek i kratki. Jest to styl popularny wśród młodych osób i nie ma się im co dziwić, ponieważ outfity tworzone w tej koncepcji są naprawdę prześliczne. Jednak tutaj nie znajdzie się miejsce na sukienki mini. Dominują ubrania utrzymane w szerokim stylu. Wygoda to jeden z kluczowych aspektów, więc nawet najpiękniejsze sukienki, ze względu na swój krój nie znajdą tutaj zastosowania. 

2. Streetwear 

Streetwear nie jest nikomu obcy. Styl, którego motyw przewodni można zapisać jako: „Im szerzej, tym lepiej!”. Szerokie spodnie, kurtki, koszulki, bluzy to podstawa. W tej koncepcji nie ma miejsca na obcisłe rzeczy, a już w szczególności na sukienki. Kroje oversize są tutaj uwielbiane i najczęściej praktykowane. Do tego markowe sneakersy, które w żadnym stopniu nie łączą się z eleganckimi sukienkami. Pomiędzy outfitami w stylu streetwear i tymi z sukienkami mini jest tak kolosalna różnica, że nawet najlepsi projektanci mieliby problem to połączyć. 

3. Wygoda to podstawa 

Jest mowa o stylu, który nie posiada konkretnej nazwy. Aczkolwiek jego motywem przewodnim jest komfort i wygoda. W związku z tym, w takiej szafie, najczęściej królują dresy i ciepłe bluzy. Znajdą się również jakieś dżinsy, jednak są one używane tylko na specjalne okazje. Sukienki, o tak dopasowanym kroju jak mini, kompletnie nie znajdą zastosowania, albowiem nie są utożsamiane z symbolem wygody. W takiej szafie znajdziemy jedną elegancką rzecz lub nawet żadną, aczkolwiek nie są one tak wygodne jak dresy. 

4. Fairy core / Cottage core 

Tutaj sprawa ma się tak pół na pół. Bowiem klasyczne wersje sukienek kompletnie się nie sprawdzą, jeśli chcemy urządzić szafę w takim stylu. Są zbyt eleganckie i nie dają tego uroczego, magicznego klimatu. Natomiast jeśli znajdziemy sukienkę, która ma boczne marszczenia i dobrze ją wystylizujemy to jak najbardziej wpasujemy się w koncepcję tego stylu. W przypadku stylu cottage core warto rozejrzeć się nie tylko za nietypowymi sukienkami mini, ale również takimi, które mają urocze wzory np. małe wisienki lub słoneczniki. W taki sposób eleganckie sukienki odnajdą się w obu tych stylach i będą się ślicznie prezentowały. 

5. Indie kid 

Styl utożsamiany z szaleństwem kolorów, szerokimi spodniami, krótkimi bluzkami z małą aplikacją. Można powiedzieć, że jest to styl delikatnie wzorowany latami ’00. W tym przypadku również eleganckie sukienki się nie sprawdzą, nawet jeśli miałyby ciekawe printy. Styli indie kid obfituje w wiele szerokich ubrań, dlatego sam krój klasycznej sukienki mini dyskwalifikuje ją na starcie. Zdecydowanie nie pasowałaby obok szerokich, rozpinanych bluz, uroczych spódniczek i bluz z nadrukiem collage’u. Jednak sukienki o szerszym kroju, które są w żywych kolorach mogą być potencjałem do outfitów w styli indie kid. Ewentualnie sukienki z ciekawym krojem mogą stać się bazą, do której będą dobierane kolorowe dodatki.

Dzisiejsza moda, która znacząco różni się od tej, która była jeszcze dziesięć lat temu, pokazuje jak szybko zmieniają się trendy. Dodatkowo nie ma co się wzorować na jednym stylu. Aby wyrazić siebie jak najlepiej należy mieszać wiele koncepcji, a najlepiej stworzyć swoją własną. W taki sposób pokażemy siebie, swoje gusta, upodobania i podkreślimy to w czym czujemy się najswobodniej. To właśnie wtedy wzrośnie nasza pewność siebie, a to klucz do atrakcyjności. Więc pamiętajmy, jeśli chcemy na co dzień ubierać się w stylu streetwear, a na wieczór ubrać sukienkę ołówkową to nic nie stoi nam na przeszkodzie!