Eleganckie sukienki dla dziewczynek: sekrety właściwego wyboru

Odpowiednio dobrana suknia podkreśli podniosłość wydarzenia, stworzy bajkową atmosferę i oczywiście zamieni każdą dziewczynkę w prawdziwą księżniczkę. Na rozpoczęcie roku szkolnego w przedszkolu lub gimnazjum, na urodziny z przyjaciółmi w kawiarni dla dzieci, na pierwszy szkolny bal – eleganckie sukienki dla dziewczynek przydadzą się na te i wiele innych uroczystych okazji.

Wybór materiału, z którego uszyta jest elegancka sukienka dziewczęca

Ponieważ mówimy o ubraniach, które nie są noszone na co dzień, ale noszone są od czasu do czasu przez kilka godzin, nie radzilibyśmy kupować sukienek wyłącznie z naturalnych materiałów. Mimo wszystkich swoich zalet takie materiały nadal nie nadają się do szycia sukienek wakacyjnych, ponieważ łatwo się marszczą i nie zachowują kształtu. Syntetyki, na przykład poliester, doskonale radzą sobie z tym zadaniem.

Włókna poliestrowe są w stanie zachować swój pierwotny kształt w temperaturze nieprzekraczającej 40 stopni Celsjusza (stąd zalecenie prania takich tkanin w ciepłej wodzie). Poliester swoimi właściwościami przypomina bawełnę, ma również działanie chłodzące. Inne zalety poliestru to łatwość konserwacji, szybkie schnięcie po praniu, odporność na ścieranie, brak blaknięcia na słońcu.

sukienka dziewczęca

Inne tkaniny odpowiednie na fantazyjne sukienki to szyfon, jedwab, satyna. Są przyjemne w dotyku, przyzwoicie wyglądają, a dzięki lśniącej powierzchni dobrze podkreślają powagę chwili.

Wybór stylu sukienki na na co dzień i wizytowej

W przypadku odzieży dla dziewczynek, zarówno codziennej, jak i wizytowej, niezwykle ważna jest wygoda i wysoka jakość kroju, aby ubranie nie powodowało dyskomfortu i nie krępowało ruchów. Nie zapominaj, że na wakacjach dzieci tańczą i bawią się dlatego lepiej odrzucić zbyt długie sukienki, których długość prawie sięga podłogi: dziecko może zaplątać się w spódnicę i upaść. Optymalna długość to ta poniżej kolana, gdzieś do połowy goleni: sukienka dziewczęca tej długości wygląda elegancko i stylowo, nie podciągnie się nawet podczas aktywnych ruchów, skoków i piruetów.