Jak dbać o super buty?

Buty skórzane to buty najlepszej jakości, kupujemy je, płacąc za nie duże ceny i na ogół te właśnie buty stają się naszymi butami ulubionymi.
Najlepiej jest dbać o takie buty już od samego początku, stosując różnego rodzaju preparaty.

CO JEST NAJWAŻNIEJSZE W KONSERWACJI OBUWIA?

W dużej mierze wszystko zależy od faktu jak eksploatujemy dane obuwie. W przypadku gdy buty należą do naszych ulubionych i bardzo wygodnych butów, chodzimy w nich często, wszędzie i w rożnych warunkach pogodowych.
W takim przypadku dobrze jest obuwie odpowiednio zakonserwować przed wszelkimi urazami mechanicznymi i zniszczeniami. Przy użyciu specjalnych past do czyszczenia skóry, sprawimy, że buty będą wywoskowane i odpowiednio zakonserwowane. Do tego rodzaju konserwacji obuwia potrzebne będą nam specjalne pasty do skóry, delikatne ściereczki i gąbeczki. Czasami niektóre pasty sprzedawane są razem z odpowiednimi gąbkami.
Zawsze powinniśmy pamiętać, że czyszczenie skóry, w skórzanym obuwiu to polerowanie a nie nieodpowiednie rysowanie powierzchni skórzanej.

JAK CZYŚCIĆ SKÓRZANE BUTY?

Czyszczenie skóry obuwia powinno się odbywać co dwa tygodnie, bez względu na fakt, czy buty są zabrudzone czy nie. Błoto możemy zostawić do wyschnięcia i potem delikatnie buty obstukać, Natomiast różnego rodzaju zabrudzenia, typu plamy z napojów, tłuszczów, słodyczy powinniśmy wyczyścić od razu. Ponieważ w momencie, kiedy coś takiego wchłonie się w skórę, plamy na niej pozostaną na dłużej.