Jak moda streetwear opanowała ulice i co powinno się znaleźć w szafie fana streetwearu?

Moda streetwear jest efektem inspiracji przestrzenią uliczną, którą łączy wygodę, kalifornijski luz, a także chwytliwe jak i prowokujące nadruki i oryginalne grafiki na ubraniach.

Rozwój mody streetwear

Ruch streetwear rozpoczął się w słonecznej Kalifornii, następnie za sprawą deskorolkarzy i hiphopowców rozwinął się w Nowym Jorku. Tam też w 1994 r. powstał sklep Supreme, który do dzisiaj cieszy się wielką popularnością.

Powstanie i rozwój sklepu przyczynił się do rozwoju i coraz większego rozgłosu mody streetwear. Na rozwój ruchu wpłynął też współczesny luźniejszy dress code.

Przyszłość Streetwearu

Każda moda się zmienia i jest dość nieprzewidywalna. Na początku w ruchu chodziło o przynależność do subkultury. Dzisiaj jest ona globalną modą, która może przeminąć. Wówczas pewnie wróci do swoich korzeni i będzie spotykana tylko wśród określonych subkultur.

Jak nosić Streetwear

Osoby wyznaczające ten trend są nieszablonowe. Na pewno z tą modą kojarzą się ubrania z nadrukami. Taka luźna koszulka z nadrukiem plus modne okulary streetwear, mogą być miłą odmianą po 8 godzinach w korporacyjnym uniformie.

Kolorystyka ubrań i miksowanie ich nie ma w tym trendzie żadnych ograniczeń. Można łączyć to co się podoba z czymś zupełnie nieszablonowym tworząc coś w czym jest wygodnie, luźnie i wyraziście.

Co powinien mieć w szafie streetwearowiec:

– ubrania, które łączą luz i awangardę;

– flanelową koszule w kratę;

– skórzaną ramoneskę;

– trampki;

– jeansy;

– modne okulary streetwear;

– dresy;

– marynarki.