Jak nosić brogsy?

Należy przypomnieć, że męskie obuwie brogsy nie są osobnym typem butów, ale rodzajem wzornictwa wykonywanego na popularnych typach eleganckiego, skórzanego obuwia. Wykonywana ręcznie perforacja może dotyczyć derbów, oksfordów czy nawet monków.

Buty brogsy do garnituru

Utarło się sądzić, że czym mniej ażurowane buty tym bardziej formalny mają charakter. Zamknięta przyszwa dodaje im powagi i uroczystego charakteru. Jeśli dodatkowo brak jest nakładanego noska, a perforowania ograniczają się do kilku wzdłuż szwów, kolor butów jest ciemny – nawet czarny – i lśniący to z powodzeniem można zestawić takie buty z eleganckim, uroczystym garniturem i pokazać się tak na organizowanym wydarzeniu. Na pewno nie będzie to wyglądało źle chociaż należy pamiętać, że zawsze znajdą się ludzie, którzy skrytykują stylizację garnitur wraz z oficjalnie pół formalnymi butami.

Brogsy i wytarte jeansy.

To strzał w dziesiątkę! Full brogsy – oznaczające ażurowane zdobienie na wszystkich krawędziach skóry tworzącej buty oraz z charakterystyczną nakładka na nosku w kształcie skrzydełek – połączone z popularnymi wytartymi jeansami wyglądają świetnie – niezobowiązujące, casualowe zestawienie nadaje się na wiele okazji, a noszone na co dzień jest dowodem na dobry styl.

Studencka elegancja

Lniane spodnie do kostki i zamszowe, jasnobrązowe semi brogsy, czarny golf, bezowa marynarka i cienki, długi szalik to komplet, którego nie powstydzi się żaden znawca luźnej, swobodnej mody królującej na blogosferze. 

Brogsy razem z butami typu derby stanowią ogromną większość produktów sprzedawanych we wszystkich sklepach obuwniczych. Pół formalność i uniwersalność, a w razie potrzeby i pełna formalność to cechy pożądane. Większość mężczyzn nie lubi mieć w szafie zbyt wielu par butów, więc te uniwersalne są przez nich cenione najbardziej.