Jak nosić buty oxford?

Oxfordy to bardzo uniwersalne buty, które zaspokoją oczekiwania nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn. Stylowe oxfordy można śmiało założyć nie tylko do eleganckich stylizacji, ale również do codziennego stroju. Na półkach sklepowych dominują przede wszystkim buty oxford, które wykonane są z licowej skóry. Modele te można założyć do garnituru albo do modnego fraku.

Damskie buty oxford – gdzie pasują?

Damskie oxfordy można założyć nie tylko do luźnych jeansów, ale również do romantycznych sukienek. Niektóre modele pasować będą także do spodni materiałowych w kant, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody i coraz więcej kobiet decyduje się na ich zakup. Damskie oxfordy pozwalają stworzyć harmonijny i dość elegancki look zwłaszcza, jak połączy je się z luźnym żakietem albo bluzkami z kołnierzykiem. Skórzane obuwie pasować będzie do rurek albo do przetartych jeansów. Sznurowane półbuty są bardzo uniwersalne, dlatego też mogą uratować nie jedną stylizację. Pamiętać należy jedynie o tym, aby zapanować nad kolorystyką obuwia.

Męskie oxfordy

Dla starszych mężczyzn najlepszym wyborem są zawsze tradycyjne buty oxford, które w całości wykonane są z czarnej licowej skóry. Obuwie tego typu pasuje nie tylko do klasycznego stylu biurowego, ale również do business casual albo smart casual. Jest to najlepszy wybór dla tych mężczyzn, którzy w pierwszej kolejności stawiają na dużą swobodę, schludność oraz elegancję. Miłośnicy nieformalnego stylu powinni rozglądać się za obuwiem wykonanym z zamszu. W obecnym sezonie najmodniejszym kolorem jest brąz w każdej postaci. Zamszowe buty doskonale sprawdzą się w sezonie letnim i wiosennym. Przy wysokich temperaturach zdecydowanie lepszym materiałem na buty jest oczywiście naturalna albo ekologiczna skóra, która zagwarantuje wysoki komfort.