Jak nosić męską bomberkę?

Tak zwana bomberka jest rodzajem kurtki przejściowej, którą nosi się głównie w okresie wiosennym oraz jesiennym. Popularność tej kurtki cały czas rośnie, dlatego też obecnie w sklepach można znaleźć również nieco cieńsze modele, które idealnie nadają się na letnie wieczory. Męska kurtka bomberka z założenia powinna sięgać mniej więcej do bioder i mieć stójkę zamiast kołnierzyka.

Jak bomberka powinna leżeć?

Dobrze dobrana kurtka musi być starannie dopasowana do męskiej sylwetki, powinna prezentować się tak jak marynarka – nie może zbyt przylegać do ciała, nie może być także zbyt luźna. Dobrze już przed zakupem kurtki bomberki męskiej odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będzie się pod nią zakładać tylko t-shirt, czy też bluzę lub sweter. W drugim przypadku warto wziąć to pod uwagę podczas wybierania rozmiaru. Warto zadbać, by kurtka męska bomberka dobrze leżała kiedy zamek jest zapięty, jak również w przypadku gdy jest rozpięty. Tylko wtedy będzie się naprawdę dobrze prezentować.

Jak nosić męską kurtkę bomberkę?

Mężczyźni, którym zależy na sportowym wyglądzie powinni zestawiać bomberkę z wygodnymi dżinsami oraz t-shirtem. Świetnym uzupełnieniem takiej stylizacji będą jasne buty sportowe. W przypadku panów, którym zależy na stworzeniu nieco bardziej formalnego outfitu dobrze sprawdzi się zestawienie kurtki bomberki z koszulą, taka stylizacja nada się na przykład na wieczorne wyjście.

Panowie chcący tworzyć dosyć klasyczne stylizacje powinni stawiać na tradycyjne kurtki bomberki męskie, bez dodatkowych kieszeni czy wielu zdobień. Takie modele dają wiele możliwości podczas tworzenia outfitów, pasują bowiem do większości rzeczy znajdujących się w szafie. Mężczyźni chcący pokazać się w odważniejszym wydaniu mogą stawiać na kurtki w intensywnych kolorach lub z wyraźnymi wzorami. W takim przypadku można zdecydować się na mniej klasyczny krój, na przykład z kapturem lub o innej niż tradycyjna długości. Aby jednak tak wyrazista kurtka dobrze się prezentowała pozostałe elementy outfitu powinny być gładkie.