Jak wybrać biustonosz do karmienia?

Niemal każda świeżo upieczona mama zadaje sobie pytanie, jak wybrać biustonosz do karmienia. Jest on niesłychanie pomocny, gdyż odpowiada za prawidłowe utrzymanie biustu. Należy jednak pamiętać o tym, że w okresie karmienia piersi poddawane są większym niż zwykle obciążeniom. Wynika to z tego, iż z reguły rosną. Co ciekawe, zmieniają także swój rozmiar i ciężar w ciągu doby. Zdecydowanie warto więc dowiedzieć się na co zwrócić szczególną uwagę przy kupowaniu specjalnego biustonosza do karmienia. 

Rozmiar stanika i inne kwestie

Takiego zakupu należy dokonać najlepiej jeszcze przed samym porodem. Zazwyczaj kobiety decydują się na to na przełomie ósmego i dziewiątego miesiąca ciąży. Warto zacząć od zmierzenia się luźno w biuście i ściślej pod nim. To pozwoli na poznanie dokładnych wymiarów swojego ciała w danej chwili. Co ciekawe, wiele kobiet kupuje biustonosz, który jest większy tylko w obwodzie. To oczywiście wielki błąd, którego należy się wystrzegać. Zdecydowanie potrzebny będzie taki biustonosz z większą miseczką. Należy także pamiętać o tym, aby ramiączka nie były zbyt szerokie. Warto zwrócić swoją uwagę również na zapięcia, które powinny znaleźć się na granicy miseczki i ramiączka. 

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Kluczowym aspektem okazuje się także materiał, z którego wykonany został taki biustonosz. Najlepiej by był on przede wszystkim przewiewny i cienki, co zapewni kobiecie znacznie większy komfort i wygodę. Warto mieć także świadomość, że w tym przypadku bawełna nie do końca się sprawdza. Jest ona co prawda przewiewna, ale niestety bardzo wolno schnie, co oczywiście czyni ją dużo mniej atrakcyjną. Ponadto, niestety dosyć często da się na niej zauważyć plamy. 

Zdecydowanie warto dobrać odpowiedni stanik do karmienia piersią, gdyż jest on na tym etapie niesłychanie przydatny. Dzięki niemu każda kobieta może zawsze bez problemu podać pierś swojemu dziecku, nie musząc jednocześnie deformować zwykłego stanika. To znacznie wpływa także na komfort i wygodę kobiety, a tym samym dużą ilość zadowolenia oraz ogromnej satysfakcji.