Jaki szlafrok na zimę wybrać?

O czym pamiętać, kompletując zimową garderobę? Odzież nocna to jej nieoczywisty, często pomijany element. Tymczasem to piżama i szlafrok w dużej mierze decydują o komforcie wieczornego zasypiania. Warto wyposażyć się w wygodne ubranie i ciepłe okrycie na chłodne, jesienno-zimowe wieczory. Jaki ciepły szlafrok damski będzie najlepszym wyborem?

Na co zwrócić uwagę, wybierając ciepły szlafrok?

Sklepy oferują szeroki wybór szlafroków różniących się krojem, materiałem, kolorystyką. Jaki wybrać? Jeśli szlafrok ma być ciepły, liczy się przede wszystkim materiał. Ten musi wykazywać dobre właściwości termoizolacyjne, ale jednocześnie powinien przepuszczać powietrze. Bardzo złym wyborem będzie okrycie wykonane w całości z tkanin syntetycznych, które blokują powietrze i nie powodują nieprzyjemne uczucie duszności, a dodatkowo sprzyjają poceniu się. Znacznie lepszy wybór to grubsza bawełna, frotte, miękka, kojarzona z przytulnością flanela czy czasem wykorzystywana w produkcji szlafroków wełna.

Krój i kolor – jaki szlafrok sprawdzi się najlepiej?

Jeśli chodzi o krój, każdy, także ciepły szlafrok damski na zimowe dni, musi być dość luźny. Nie może krępować ruchów, powinien zapewniać poczucie maksymalnej swobody. Odzież nocna musi być lekka, wygodna, powinna wprawiać w przyjemny nastrój swoją miękkością i delikatnością. Kupując szlafrok, kolor czy wzornictwo najlepiej dopasować do swoich upodobań, a noszenie tego elementu garderoby stanie się skutecznym sposobem na jesienno-zimową chandrę.