Jakie buty pasują do rockowego stylu?

Kompletując garderobę, warto zadbać o to, by wszystkie ubrania tworzyły spójną całość – nie zapominając o butach. Odpowiednio dobrane obuwie potrafi nadać charakteru najprostszej stylizacji. Jakie buty będą pasowały do stylu rockowego?

jasne obuwie typu martens

Czym charakteryzuje się styl rockowy?

Stylizacje na rockmana inspirowane są najczęściej strojami gwiazd muzyki. Dziurawe spodnie, skórzane kurtki, ćwiekowe zdobienia. Do tego poszarpana fryzura i rockowa stylizacja gotowa. Tworząc tego typu strój, trzeba jednak dbać o detale i umiejętnie dostosowywać się do okazji – nie wszędzie mile widziane będą poszarpania czy duża ilość nitów. Czasami niewielki detal wystarczy, by klasyczny strój nabrał trochę bardziej zadziornego charakteru.

Buty w stylu rockowym – co wybrać?

Ważnym detalem w rockowej stylizacji jest obuwie. Największą popularnością cieszą się buty martensy – https://www.casu.pl/women/obuwie-1/martensy-2.html, które są już prawdziwą legendą. Obecnie dostępne są w wielu modelach – charakterystycznych za kostkę, niższych, a nawet stylizowanych na baleriny. Buty martensy zapewnią modną prezencję, a przy okazji zagwarantują wygodę. Wyposażone w solidną podeszwę, wykonane z wysokogatunkowego materiału, jakim jest skóra naturalna, sprawią, że stopie będzie komfortowo.