Jakie klapki na lato wybrać?

Lato jest porą roku, która karze nam zrzucić ciężkie i niewygodne buty i zastąpić je zdecydowanie bardziej odkrytymi. Musimy jednak pamiętać, że muszą być bardzo dobrze dobrane, bo latem, kiedy stopa o wiele łatwiej się poci ze względu na wysoką temperaturę, jest o wiele bardziej narażona na uszkodzenia takie jak pęcherze czy odciski. Jest to przypadłość bardzo nieprzyjemna i dość trudna do wyleczenia na stopach, bo są ciągle narażone na dotyk i ucisk. 

Jakie klapki wybrać?

Przede wszystkim takie, które w żadnym miejscu nas nie obcierają. Na rynku mamy do wyboru bardzo wiele modeli w różnych fasonach i kolorach. Buty klapki na lato mogą być w formie japonek, a także zdecydowanie bardziej klasyczne z jednym paskiem z przodu. Klapki damskie powinny być także uniwersalne żeby pasowały do wielu stylizacji i do tych typowo sportowych i do bardziej eleganckich i zwiewnych sukienek, które kochamy w lecie nosić. 

Warto wybrać klapki (zobacz), które swoim kolorem podkreślają naszą opaleniznę. Jest to najlepszy wybór, bo podkreślona opalenizna na stopach wygląda dużo lepiej i stopa jest dzięki temu doskonale wyeksponowana. Klapki, które mają złote czy srebrne elementy bardzo ładnie ozdabiają stopę i działają jako swoista biżuteria. Nie musimy martwić się o inne dodatki, bo buty, które są dość bogato ozdobione pozwalają zdecydowanie na zrezygnowanie z wszelkich innych elementów dekoracyjnych. Wystarczy nam prosta zwiewna sukienka i całkiem ładna stylizacja jest gotowa nie tylko na spacer, ale także na letnią imprezę czy piknik.