Joggery – gdy wygoda idzie w parze z trendami modowymi

W dzisiejszym wpisie zabierzemy Was na niekrótką wycieczkę wstecz, sięgniemy pamięcią do czasów, kiedy to nie do pomyślenia było opuszczenie własnych 4 ścian w nieodpowiednim stroju, ba nawet tam, gdzie wydawać by się mogło człowiek powinien czuć się swobodnie obowiązywały pewne reguły dotyczące ubioru. Zajrzymy w inne zakątki świata, by zobaczyć jak ewoluowała moda, przede wszystkim uliczna, gdyż ta interesuje nas najmocniej, aż wrócimy do naszych czasów, w których mamy tę wyjątkową możliwość łączenia komfortu z trendami. A to wszystko sprawdzimy na podstawie spodni, czyli elementu garderoby, który wybieramy najczęściej.

Ewolucja spodni męskich

spodnie jeansoweNiewątpliwie każdy z Was, nawet jeśli znawcą historii nie jest, doskonale orientuje się, z filmów, plakatów, książek, obrazów, czy chociażby przykładów prezentowanych w szkole, jak niegdyś wyglądał strój powszedni szarego człowieka. Nie będziemy tutaj nawiązywać do wyższych klas społecznych, bo fakt, jakim jest przywdziewanie rajstop przez mężczyzn nas kompletnie nie interesuje. Jednakże zdajemy sobie sprawę, iż przez długi czas mężczyzn widywano przede wszystkim w spodniach w kant. Eleganckich, idealnie wyprasowanych, pewnie jeszcze nakrochmalonych… 😉

Tak było. Dopiero później, gdy sięgniemy na mapie do Stanów Zjednoczonych, mamy piękny przykład wejścia w kanon modowy spodni jeansowych. Moda ta powoli przechodziła do Europy, jeansy zawojowały całym światem, jednak ich krój był jednolity i mało uniwersalny. Niby wygodne spodnie, jednak wciąż pozostawiały wiele do życzenia. Później nadeszła epoka rewolucji… muzycznej, kulturowej i przede wszystkim modowej. Prawdę mówiąc, nie było tak pięknie jakby się mogło wydawać, spodnie dresowe były uważane za element z kręgów marginesu społecznego, awangardowe stroje, szerokie bluzy, czapki z daszkiem, czyli wszystko to, co teraz postrzegane jest jako hit w kręgu streetwearowców, było zakazane w przykładnym świecie porządnych obywateli. Całe szczęście z biegiem czasu ludzkie umysły się otworzyły i obecnie jesteśmy na etapie, gdzie możesz nosić co chcesz i czuć się dobrze bez oceniania z góry… wiadomo, zdarzają się wyjątki, jednak w ogólnym rozrachunku wychodzimy na plus.

Współczesne spodnie – popularne rodzaje

spodnie baggyDoszlismy więc do momentu, w którym spodnie to nie tylko domena mężczyzn, ale też kobiet… bo gdzie byłoby do pomyślenia te kilkadziesiąt lat temu, by białogłowa w spodniach chodziła?! Niewątpliwym efektem ewolucji jest przemieszanie się dwóch ważnych aspektów – poczucia stylu i komfortu w świecie odzieży. W wyniku tego procesu powstały spodnie joggery, które od kilku sezonów królują na rynku odzieżowym zarówno w katalogach męskich, jak i damskich. Przede wszystkim zauważa się to w modzie ulicznej, potocznie zwanej streetwearową. Nie ukrywajmy, że osoby wyznające ten nurt modowy stanowią stanowczą większość, dlatego nie sposób nie zauważyć, iż joggery przewijają się dosłownie wszędzie. Te wygodne spodnie promowane są przez wszystkie znane marki hip-hopowe i streetwearowe. Przykładem mogą być takie brandy, jak: Prosto, El-Polako, Elade, Mass Denim, Stoprocent i wiele innych. Minęły nawet złote czasy baggów, koronę oddaliśmy joggerom. Ale nie ma się co dziwić, gdyż to właśnie te spodnie zrewolucjonizowały rynek odzieżowy, zespalając w sobie najważniejsze kwestie, by zadowolić każdego użytkownika. Bo któż nie ma takiego marzenia, by po przekroczeniu progu, czuć się wciąż tak komfortowo jak w ulubionych dresach i jednocześnie wyglądać świetnie o każdej porze roku.

Joggery – dla aktywnych i nie tylko

joggerySpodnie typu jogger to świetny wybór dla osób aktywnych, ale i nie tylko. Dzięki ściągaczom na nogawkach w chłodne dni i zimne miesiące, wiatr nie smaga nas po kostkach, śnieg nie leci do butów, a dodatkowym atutem jest fakt, iż przy obcisłych końcach nogawek można bardzo nienachalnie zwrócić uwagę na nowe i stylowe buty. Joggery ponadto pasują dosłownie do wszystkiego, z racji iż dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, jak i materiałowych. Bez problemu znajdziecie joggery wykonane z bawełny, jeansu i wielu innych materiałów.

Dlatego, jeśli szukasz czegoś, co zadowoli Cię w 100% koniecznie sprawdź oferty sklepów hip-hopowych i streetweatowych w sieci, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Nie ma co owijać w bawełnę, na polskim rynku mamy naprawdę szeroką ofertę odzieży streetwearowej w naprawdę atrakcyjnych cenach! Nie czekaj i spraw sobie wyśmienity prezent!