Kamizelki męskie – elegancja i gustowność

Dobór odpowiedniego stroju formalnego, jak i nieformalnego jest niezwykle ważnym elementem. To w dużej mierze garderobie można zawdzięczać powodzenie u kobiet, czy też sukcesy zawodowe. Świadczy to także o dobrym guście mężczyzny i o tym, że dba o swój wizerunek.

Kamizelka

Najpopularniejszym ubraniem formalnym jest oczywiście garnitur. Jego niezwykle ważną częścią jest kamizelka, która pełni bardzo wiele funkcji. Nowoczesne kamizelki męskie służą głównie jako sposób na wyeksponowanie męskich kształtów, jednocześnie kamuflując niedoskonałości czy niezbyt dobrze dobraną koszulę. Pozwalają one także na zachowanie elegancji po zdjęciu marynarki. Jest to świetny wybór podczas różnorakich przyjęć czy innych uroczystości.

Kamizelka z jednej strony nie może być za bardzo ciasna. Jeśli po bokach czy z tyłu nic się nie marszczy, oznacza to, że wszystko jest w porządku. Podnosząc ręce do góry należy zwrócić uwagę, czy zostaje odsłonięta koszula. Jeśli nie zostanie, to kamizelka jest za długa. Sam styl jej noszenia jest również istotny. Należy pamiętać przede wszystkim o zostawieniu ostatniego guzika niezapiętego. Ilość oczek u kamizelek jest różna. Przeważnie jest to pięć dziurek, jednakże bezproblemowo można znaleźć kamizelki z większą lub mniejszą liczbą zapięć.

Kamizelka pikowana

Strojem nieformalnym nazywamy ubranie wykorzystywane na co dzień. W porze jesiennej czy też zimowej dobrym wyborem są kamizelki pikowane. Zapewniają one ciepło w chłodne dni, a jednocześnie nie ograniczają ruchów. Jest to świetny wybór dla osób aktywnych fizycznie. Idealnie sprawdzą się podczas spacerów czy biegów.

Bezrękawniki męskie to perfekcyjne rozwiązanie pomiędzy zimową kurtką, a lekkim i wygodnym ubraniem.