Koszulki męskie z długim rękawem

Niewątpliwie koszulki męskie z długim rękawem tzw. longsleevy są groźną konkurencją dla klasycznych T-shirtów z krótkim rękawem. Nosić je można zarówno latem, jak i jesienią. Wybór na rynku w tym zakresie jest coraz większy. 

Longsleevy to w zasadzie T-shirty, ale z długim rękawem. Początkowo szyto je tylko z bawełny i miały biały kolor. Pełniły wówczas funkcję męskiej bielizny. Dzisiaj ciężko sobie bez nich wyobrazić szafę współczesnego mężczyzny. Popularne longi wykorzystywane mogą być w różnego rodzaju stylizacjach, mniej i bardziej oficjalnych. Niekiedy stosuje się je nawet jako zamiennik eleganckich koszul.

W okresie letnim koszulki męskie z długim rękawem można połączyć z szortami lub jeansowymi spodniami. Czasami podwija się w nich rękawy, aby dodać całości więcej luzu i nonszalancji. Obecnie modne są też tzw. stylizacje kolażowe, kiedy to takie koszulki łączy się dodatkowo z innymi np. z koszulami flanelowymi. W chłodniejsze dni na górę można zarzucić skórzaną kurtkę czy sportową bluzę.

Poza tym longsleeve doskonale sprawdza się też pod marynarką czy kardiganem. W takiej stylizacji najlepiej prezentują się jednak modele stonowane i raczej monochromatyczne. Zresztą koszulki z długim rękawem zwykle są szare, białe i granatowe. Modele wielokolorowe cieszą się znacznie mniejszą popularnością.