Kurtki, płaszcze i inne jesienno-zimowe części garderoby

meskie-plaszcze

Jesień i zima to okres, kiedy sprzedawcy kurtek i płaszczy mogą się poszczycić wyższymi obrotami. Niska temperatura, wiatr czy mróz sprawiają, że trzeba pożegnać się z cienkimi żakietami i narzutkami. To jednak świetny czas na bardziej luksusowe fasony jak chociażby klasyczne i niezwykle eleganckie płaszcze zimowe.

Najbardziej przydatne części garderoby gdy zimno za oknem

Damskie i męskie płaszcze są jedną z opcji, jaką można wybrać jako okrycie wierzchnie. Do wyboru są na przykład płaszcze sportowe, wykonane tak jak typowe pikowane kurtki. Są one długie i ciepłe, dlatego cieszą się niegasnącą popularnością.

Ze względu na duża liczbę świąt jak Boże Narodzenie, ludzie chętnie sięgają zimą po płaszcze eleganckie. Dodatek wełny sprawia, że mogą one śmiało zastąpić grube kurtki. Nie trzeba już porzucać elegancji tylko ze względu na niesprzyjającą aurę.

Trudno wyobrazić sobie jesienno-zimowy czas bez kurtek. Pikowane, puchowe i podszyte dodatkowo futerkiem są nieodłączną częścią garderoby gdy zimno i pada. Często posiadają specjalne warstwy czyniące dany model na przykład wiatro- czy wodoodpornym.

Ciepłe bluzy dresowy także świetnie się sprzedają w sezonie grzewczym. Szczególnie te podszyte futerkiem lub polarem są wyjątkowo przytulne i odpowiednie na długie zimne wieczory.

Czapki, szaliki i rękawiczki stanowią nieodłączne dopełnienie ciepłej garderoby. Dzięki bogactwu krojów i kolorów pozwalają one w łatwy sposób zmienić charakter ubioru. Tutaj także można znaleźć wersje sportowe jak i te bardziej eleganckie.