Lato w kolorze bordo?

Czy bordo to tylko kolor jesieni?

Faktem jest, że pewne barwy kojarzą się nam nierozłącznie z określonymi porami roku: latem stawiamy na intensywne, radosne barwy, jesienią z kolei chętniej sięgamy po ubrania i dodatki w bardziej stonowanych kolorach: musztardowym, bordowym czy brązowym. Czy jednak musi tak być? Czy bordowa koszula damska lub spódnica mogą równie dobrze odnaleźć się we wiosennej czy letniej stylizacji?

Uniwersalne części garderoby

Oczywistym jest, że pewne ubrania z założenia mają dość ograniczone przeznaczenie – po lekkie sandałki raczej nie sięgniemy w zimie, a gruby, puchaty sweter raczej nie przyda się w gorące letnie dni. Jednak bardziej uniwersalne części garderoby (spodnie, bluzki czy spódnice) możemy śmiało używać przez cały rok, bez względu na ich kolor. Jeśli bordową koszulę damską zestawimy z krótkimi, białymi spodenkami i torebką w formie plażowego koszyka, będziemy wyglądać nie tylko stylowo, ale też lekko i wakacyjnie. Musztardowe spodnie – a więc teoretycznie klasyka jesiennych stylizacji – też mogą z powodzeniem znaleźć się w letniej stylizacji. Wystarczy dodać do nich lekką, białą bluzkę i delikatne sandałki ona obcasie. Powstanie elegancki zestaw, w którym możemy wybrać się na przykład na letnią kolację. https://lacoco.pl/koszule/355-bordowa-koszula-damska-a108.html

Co za dużo, to niezdrowo

Komponując nasze letnie stylizacje musimy pamiętać o tym, by całość zachowała lekki, zwiewny charakter. Bordowa koszula damska w zestawieniu z długimi, musztardowymi spodniami i brązową torebką faktycznie będzie latem wyglądać zbyt ciężko. Jednak każda z tych części garderoby osobno i w odpowiednim zestawieniu sprawdzi się z powodzeniem również w gorące letnie dni!