Męski sweter na każdą okazję

Golfy, pulowery, kardigany – męski sweter występuje w różnych fasonach. Jest wartościową i bardzo uniwersalną pozycją w garderobie, którą można wykorzystać na wiele sposobów i okazji.

Co, z czym i do czego. Oto kilka propozycji, z czym nosić poszczególne rodzaje swetra:

– golf – dobry na chłodne dni, sprawdzi się w zestawie z jeansami, a z marynarką stworzy klasyczny i elegancki zestaw,
– pulower – sweter wkładany przez głowę, z dekoltem w „serek” (litera V) lub okrągłym – jest doskonały i w wydaniu casualowym, np. z T-shirtem i jeansami, i bardziej eleganckim, np. z chinosami i koszulą. Sprawdzi się również w bardziej formalnym wydaniu z marynarką.
– kardigan – sweter bez kołnierza, zapinany z przodu – może być wykorzystywany podobnie jak pulower.

O czym należy pamiętać
Grube i ciepłe klasyczne swetry męskie z wyrazistym wzorem są dobre na nieformalne okazje, natomiast gładkich i cienkich można użyć na te bardziej formalne.

Kołnierzyk koszuli zawsze powinien chować się do środka swetra, zaś jej mankiety powinny być lekko wyciągnięte spod mankietów swetra. Jeśli na wierzch ubieramy marynarkę, mankiety swetra powinny wychodzić spod jej mankietów.

Najlepiej wybierać swetry męskie zrobione z naturalnych surowców, np. bawełny lub wełny, ewentualnie z ok. 20% domieszką sztucznych włókien, lepiej jednak unikać wyrobów z akrylu.