Modne buty derby dla prawdziwego mężczyzny

W dzisiejszych czasach prawdziwym krzykiem mody są oryginalne buty derby, które można znaleźć nie tylko w sieciówkach, ale również u największych projektantów z całego świata.

Czym tak naprawdę są buty derby?

Jak wspomniano wcześniej, buty derby cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, ale pomimo tego wielu mężczyzn nie ma zielonego pojęcia, czym one tak naprawdę są. Najprościej rzecz mówiąc derby to takie obuwie, gdzie przyszwa nie łączy się z językiem. Klasyczne derby charakteryzują się zazwyczaj gładką formą bez zbędnych ażurowań. Obuwie tego typu wyróżnia się także dość masywnym kopytem i solidną podeszwą.

Podeszwa obuwia ma znaczenie

W derbach bardzo ważną rolę odgrywa podeszwa. Eleganckie wersje zazwyczaj posiadają gładkie podeszwy skórzane o średniej grubości. Większość producentów stawia na czarne podeszwy. Takie połączenie pozwala osiągnąć formalny wygląd, ale pamiętać należy o tym, że buty tego typu niestety nie pasować będą do garniturów. W casualowych stylizacjach można spotkać z kolei podeszwy z krepy, które mogą mieć różny kolor.

Do czego można nosić derby?

Buty derby – ze strony Patine, tak naprawdę można nosić do wszystkiego. Derby prezentują się doskonale przede wszystkim w klasycznych zestawieniach casualowych. Najlepiej dobierać ciemniejsze kreacje, które są najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Nowoczesne derby doskonale sprawdzą się w zestawach ciemnych, gdzie jak powszechnie wiadomo nie można skorzystać z butów sportowych. Bez żadnego większego problemu można je założyć do kurtek skórzanych i jeansów. Derby to dość uniwersalne obuwie, które sprawdzi się nie tylko na wiosnę i lato, ale również w sezonie zimowym. Każdy szanujący się mężczyzna powinien mieć w garderobie przynajmniej jedną parę oryginalnych derbów. Stylowe derby to buty swobodne, które skierowane są głównie dla miłośników kontrastów.