Na co zwrócić uwagę przy wyborze damskiego żakietu?

Do pracy, jako dodatek do sukienki czy bluzki, na spotkanie ze znajomymi – żakiety damskie mają wiele zastosowań. Nic dziwnego, że można je znaleźć niemal w każdej kobiecej szafie. Jednak żakiet żakietowi nierówny i trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by zakup był udany i jak najbardziej uniwersalny.

Materiał

Najlepiej, by żakiet był wykonany z naturalnych tkanin takich jak wełna lub wełna z domieszką jedwabiu. Dzięki temu skóra będzie mogła oddychać i zmniejszy się ryzyko nadmiernej potliwości czy nieprzyjemnego zapachu.

Wygoda

Chociaż żakiet jest raczej elegancką częścią garderoby, nie oznacza to, że nie może być wygodny. Wręcz przeciwnie – niezwykle ważne jest, by często noszone ubrania nie wprawiały w uczucie dyskomfortu. Należy więc zwrócić uwagę, czy żakiet zbytnio nie opina sylwetki i daje się swobodnie zapiąć.

Krój

Jest jedna podstawowa zasada – należy unikać podłużnych cięć. Wszystkie poziome linie poszerzają sylwetkę, dlatego zdecydowanie lepsze będą cięcia skośne, które nadadzą żakietowi lekkości, zamiast wywołać wręcz przeciwny efekt.

Kolor

Oczywiście najlepiej sięgać po uniwersalne rozwiązania, dzięki czemu żakiet będzie można nosić do różnego rodzaju strojów. Doskonale sprawdzą się więc żakiety szare, czarne lub granatowe. Są stonowane, a jednocześnie w razie potrzeby można połączyć je z jaskrawą sukienką czy bluzką i w ten sposób całkowicie zmienić charakter całej stylizacji.