Najlepsze materiały z których produkuje się piżamy dla dzieci?

Przy wyborze nowej piżamy dla dzieci warto zwrócić uwagę na jakość zastosowanych materiałów. Producenci mogą pochwalić się szeroką ofertą modnych i stylowych piżam, które wykonane są z wielu różnych materiałów.

Boom na naturalne piżamy

Dla dzieci zdecydowanie najlepszym wyborem są naturalne tkaniny. Mowa tutaj oczywiście o bawełnie, ale wbrew pozorom nie jest to jedyny wybór. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa wiskoza. Jest to bardzo cienki i dość delikatny materiał, który do złudzenia przypomina jedwab. Wiskoza bardzo często łączona jest z włóknami sztucznymi, dzięki czemu piżamy dla dzieci mogą pochwalić się lepszą odpornością na zagniecenia. Bielizna wykonane z wiskozy jest wygodna i bardzo miła w dotyku. Sporą zaletą wiskozy jest także to, że idealnie chłonie wilgoć.

Piżamy z tkanin syntetycznej

Na półkach sklepowych coraz rzadziej można spotkać piżamy dla dzieci wykonane w całości z włókien sztucznych. Z praktycznego punktu widzenia są one stosowane jako domieszki do włókien naturalnych. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że włókna syntetyczne mają sporo zalet, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Największą zaletą jest to, że piżamy dla dzieci z włókien sztucznych nie gniotą się i nie ma potrzeby ich prasowania. Dla wielu dzieci sporą zaletą może okazać się także to, że sztuczne tkaniny nie wywołują alergii. Niestety nie chłoną one wody i co najgorsze zdecydowanie gorzej przepuszczają powietrze.