Nowoczesne kurtki zimowe męskie z ociepleniem syntetycznym

W Polsce zimy potrafią być naprawdę bardzo mroźne, dlatego też warto postawić na porządne kurtki zimowe męskie z ociepleniem syntetycznym. Producenci kurtek co roku zaskakują swoich klientów, dlatego też na półkach sklepowych można spotkać naprawdę bardzo wyszukane modele.

Co warto wiedzieć?

Kurtki zimowe z ociepleniem sztucznym mogą być nawet tak samo ciepłe, jak popularne kurtki puchowe. Pamiętać należy jednak o tym, że kurtki wykonane z syntetycznych materiałów są zazwyczaj o wiele cięższe niż puchowe odpowiedniki. Największą zaletą kurtek tego typu jest oczywiście olbrzymia odporność na wilgoć oraz mniejsza grubość. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla biegaczy, którzy nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej w mroźniejsze dni. Pikowane kurtki puchowe są dość grube, dlatego też syntetyczne odpowiedniki mogą okazać się wspaniałą alternatywą.

Ocieplina syntetyczna

Z roku na rok producenci coraz częściej oferują wysokiej jakości kurtki zimowe męskie, które wypełniane są mieszanką puchu i syntetyku. Godna uwagi jest przede wszystkim niezawodna technologia Downfiber, która składa się z 70% puchu i 30% specjalnych włókien Fibercloud. Kurtki tego typu bardzo trudno jest odróżnić od naturalnego puchu. Największą zaletą takiego połączenia jest oczywiści to, że poprawia się oddychalność kurtek oraz transport wilgoci. Jest to najlepszy wybór dla nieco grubszych mężczyzn, którzy chcą wizualnie wyszczuplić swoją sylwetkę. Warto wspomnieć także i o tym, że kurtki tego typu pasować będą nie tylko do mężczyzn, ale również i do kobiet.