Odzież sportowa – funkcja czy estetyka?

Każdy mężczyzna w swoich fantazjach marzy, aby jego idealna partnerka miała krągłe kształty, ale była wysportowana i w doskonałej kondycji. Jednak, coraz bardziej zmienia się również postrzeganie w społeczeństwie panów. Dojrzały mężczyzna nie powinien jedynie zarabiać pieniędzy, ale pomagać w prowadzeniu domu. Rozwojowi ulega też styl życia. Coraz bardziej zwracamy uwagę na to, jak się odżywiamy i jak wygląda nasze ciało. Podczas gotowania używamy mniej tłuszczu, a przyrządzane potrawy są bardziej lekkostrawne i zdrowsze.

Aby dbać o siebie, coraz częściej uprawiamy różnego rodzaju sporty. W związku z tym rozwija się też rynek mody sportowej. Rosnąca świadomość naszego ciała sprawia, że nawet kiedy ćwiczymy amatorsko, chcemy być odpowiednio ubrani. Męskie buty sportowe czy kobiece obuwie do fitnessu to więc coraz większa mnogość różnych modeli. Producenci prześcigają się nawzajem w wymyślaniu nowych technologii, które mają zwiększyć komfort i poprawić nasze osiągi. Niełatwo jest więc dokonać wyboru.

O ile kobiety nawet podczas uprawiania sportu przywiązują wagę do stylizacji i wyglądu, o tyle buty męskie czy spodenki do biegania dla panów ma cechować przede wszystkim wysoka funkcjonalność. Obie postawy są zrozumiałe, jednak podczas gry w tenisa czy treningu biegowego liczy się przede wszystkim działanie, a nie estetyka. Należy pamiętać, że sport to zdrowie, ale pod warunkiem, że jest uprawiany z głową — bez zbędnej brawury. Nietrudno przecież o kontuzję, a jedną z zalet odpowiedniej odzieży i przygotowania, jest zmniejszenie ryzyka takich nieprzyjemnych sytuacji.