Skórzane czy wełniane? Jakie rękawiczki wybrać?

Trudno jest sobie wyobrazić kompletne zimowe wyposażenie każdego mężczyzny, bez odpowiednich rękawiczek. Zapewnia one nie tylko ocieplenie dłoni, lecz również są genialnym dodatkiem do codziennego stroju. Często jednak wielu panów ma problem z tym, czy lepiej wybrać rękawiczki wykonane z wełny, czy też może lepszym wyjściem będą rękawiczki męskie skórzane?

Cechy rękawiczek wełnianych

Nie da się ukryć, że wełniane rękawice będą znacznie, ale to znacznie cieplejsze, niż nawet najlepsze rękawiczki skórzane. Spowodowane jest to o wiele lepszymi parametrami izolacji cieplnej, które powodują, że większa ilość ciepła zostaje zachowana właśnie w nich, niż w innych modelach rękawiczek. Z drugiej jednak strony taka wersja rękawiczek często nie wygląda zbyt elegancko. Trudno jest wobec tego założyć je do eleganckiego płaszcza czy też garnituru.

Cechy rękawiczek skórzanych

Skórzane rękawiczki to przede wszystkim bardzo dobry, elegancki wygląd, który stanowi doskonały dodatek do właściwie każdego zimowego stroju. Wiele osób zarzuca tym rękawiczkom to, że nie są tak ciepłe, jak wełniane. To prawda, nie stanowią tak dobrej izolacji przed zimnem, lecz w przypadku, gdy ma się do czynienia z zimami delikatnymi, takimi jak ostatnimi laty, różnica w zachowaniu ciepła nie powinna być zbyt duża. A warto pamiętać o tym, że wersja skórzana, oprócz tego, że tak dobrze się prezentuje i nie odbiega wiele od zapewnienia ciepła, jest dodatkowo bardzo trwała, dzięki czemu trudno jest takie rękawiczki nieumyślnie zniszczyć.