Spodnie dresowe elementem odzieży sportowej

Odzież sportowa jest bardzo ważna podczas wykonywania różnych aktywności fizycznych. Jest ona przede wszystkim wygodna i nie krępuje ruchów, co pozwala na efektywne wykonywanie ćwiczeń. Do odzieży sportowej nie ograniczają się jednak wyłącznie ubrania nabyte w drogich, markowych sklepach takich jak Nike czy Adidas, ale również tańsze elementy spełniające wspomniane wymogi, takie jak spodnie dresowe czy legginsy w przypadku kobiet.

Dresy jako odzież sportowa

spodnie dresowe meskieSpodnie dresowe podczas uprawiania sportów noszą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Męskie spodnie dresowe niewiele różnią się od tych damskich, jednak jeśli różnice już występują, to męskie dresy są luźniejsze i mniej opinające ciało, podczas gdy damskie posiadają często na wysokości kostki gumkę, która ściąga materiał i optycznie wyszczupla sylwetkę. Oba warianty są jednak dość wygodne i doskonale sprawdzają się podczas ćwiczeń o charakterze sportowym, jak i rożnorodnych typach aktywności fizycznej, wykonywanych na porządku dziennym

Minusy stosowania zamienników

Wadami tego typu odzieży, poniekąd nieprzystosowanej do wykonywania w niej sportów, jest przede wszystkim to, że nie zapewniają odpowiedniej termoregulacji, w przeciwieństwie do ubrań przeznaczonych konkretnie do wykonywania ćwiczeń sportowych. W efekcie noszenie spodni dresowych czy też innych podobnych ubrań podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych może prowadzić do nadmiernego pocenia, przegrzania organizmu i w efekcie mniejszej wydajności podczas treningu. Za to dobrze sprawdzają się podczas ćwiczeń średniozaawansowanych.