Sportowe buty męskie do tenisa

Tenis jest sportem, który uprawia wiele osób. Kiedy zaczyna się sezon letni wiele osób korzysta z możliwości gry na tzw. mączce. Przez cały rok można również korzystać z tzw. kortów twardych. Wymaga to dobrania odpowiedniego obuwia.

Buty męskie sportowe do tenisa – wybór modeli dostosowanych do potrzeb

Wybierając ofertę sportowe buty męskie hurt, można dopasować buty do tenisa do każdego rodzaju nawierzchni. Buty typu all court to najlepsze rozwiązanie dla amatorów tenisa. Posiadają wyprofilowaną i amortyzującą wstrząsy podeszwę, co wspiera twoje stopu podczas gry, zarówno szybkich sprintów, poruszania się po korcie, jak i serwowania. Podeszwa w butach do tenisa koniecznie musi zwiększać stabilizację ruchu i zapobiegać przed skręceniem. Podeszwa dodatkowo nie powinna się ścierać. Zapewniają to najlepsze modele męskich butów do tenisa.

Buty do tenisa – na jaki kolor się zdecydować?

Jeśli często gra się na mączce, lepiej wybrać buty w ciemnym kolorze na których nie będzie tak bardzo widać trudów treningu. Na twarde korty można wybierać dowolną kolorystykę. Warto jednak dopasować buty do stroju tenisowego, tworząc jednolitą sportową stylizację. Dobrze sprawdzą się buty sportowe na tenisa z ciemną podeszwą. Oczywiście wybór materiału jest również istotny. Warto wyposażyć się w buty z wentylacją, a także wkładką antybakteryjną. Znacząco zwiększy to komfort gry zwłaszcza wtedy, gdy panuje upał.