Sportowe rozwiązania

Osoby, które uprawiają różnego rodzaju sporty, a szczególnie np. biegacze, narażeni są na kontuzje stóp. By móc też komfortowo uprawiać biegi i inne aktywności, niezwykle ważny jest dobór odpowiedniego obuwia, dobrze dopasowanego, komfortowego. Najlepiej więc jest zainwestować w typowe obuwie sportowe, które jest dobrze wyprofilowane i doskonale wpływa na nasze stopy. Kiedy jednak chcemy uprawiać sport w standardowych butach sportowych i na to znajdzie się rada.

Sportowcu dbaj o stopy

Każda osoba, która uprawia sport, doskonale wie, jak duże znaczenie ma wybór odpowiedniego obuwia lub używanie np. wkładek. Wkładki do butów świetnie sprawdzają się u sportowców, ponieważ dbają o ich stopy. To zapobiega obtarciom, bólom czy nawet złemu ustawianiu stóp w trakcie biegów, czy innych aktywności sportowych. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie tzw. wkładek projektowanych, które są indywidualnie dopasowywane do każdego użytkownika, a nawet do każdej stopy (tu trzeba mieć na uwadze, że każda stopa jest inna).

Badania stóp

Jeżeli pokusimy się o wkładki do butów, które będą indywidualnie dopasowane do naszych potrzeb, w pierwszej kolejności będziemy mieć zlecone wykonanie odpowiednich badań stóp. W ich trakcie np. fizjoterapeuta, oceni nasze stawy, stan oraz ich ruchomość. W trakcie badań sprawdzi też, czy nasze stopy są równomiernie obciążone i jak zachowują się podczas chodzenia. Te specjalistyczne badania oceniają motorykę chodu. Dopiero na ich podstawie projektowane są idealne wkładki do butów.