Ubiór do pracy – czy letnia sukienka do biura to dobry pomysł?

W wielu biurach obowiązuje dress code – nawet przy temperaturze 30 stopni. W przypadku zawodów, w których obowiązuje klasyczny biznesowy ubiór, lato niesie ze sobą pewne trudności stylizacyjne. Czy letnie sukienki do pracy i sandały są akceptowalne? Czy można pominąć rajstopy? Jak się ubierać w lecie do pracy?

Letnia sukienka w zestawie z sandałkami

To czy sandały nadają się do biura, zależy od środowiska pracy. W firmach, gdzie dress code jest bardziej swobodny, podczas upałów można założyć sandały. Będą pasowały do letniej sukienki, pod warunkiem, że nie będą to „plażowe kapcie”. Sukienka do pracy — nawet latem — nie powinna być odkryta. To jak powinny wyglądać modele sukienek do pracy możesz sprawdzić na stronie https://dstreet.pl/pol_m_Odziez-Damska_Sukienki_Do-pracy-4373.html.

Ogólnie rzecz biorąc, sandały przynależą do czasu wolnego, od formalnego otoczenia biura lepiej pasują zakryte buty.

Białe spodnie lub białe sukienki do biura

Białe spodnie i biała sukienka do biura to trudna sprawa, zwłaszcza modele wykonane z lekkiej bawełny. Jeżeli już zdecydujemy się na tego typu odzież, musimy pamiętać o odpowiedniej bieliźnie. W żadnym wypadku nie powinna być widoczna. Białe sukienki do pracy i białe spodnie wymagają bielizny w kolorze skóry.

W firmach, w których można zakładać bardziej casualowe stroje, dobrą alternatywą są białe dżinsy. Wyglądają elegancko i świetnie komponują się z klasycznymi bluzkami koszulowymi.

Sukienki do biura — czy sukienka bez rękawów to odpowiedni strój?

Jeśli pracujesz na przykład w agencji reklamowej, to jak najbardziej, w przeciwnym razie sukienka do pracy powinna zakrywać ramiona. Na bardzo upalne dni w roku najlepiej sprawdzą się sukienki bluzki z krótkimi rękawami lub żakiety z rękawami 3/4 – pasują do każdego topu i są przewiewne.

Czy do biura zawsze trzeba zakładać rajstopy?

W firmach, w których obowiązuje klasyczny biznesowy dress code, nie da się uniknąć rajstop nawet podczas upałów. Najlepiej wybrać grubość 15 lub 20 den, dobrze dobrany odcień będzie niewidoczny pod sukienką do pracy.

Kwiatowe nadruki — zbyt odważne?

Zasadniczo w biurach dozwolone są kwiatowe wzory, zwłaszcza jeśli są ładnie połączone. Delikatna kwiecista sukienka w połączeniu z gładkim kardiganem jest idealna. Jednak hipisowska sukienka do ziemi w gigantyczne kwiaty powinna raczej pozostać w szafie.