Warto mieć w szafie prawidła do butów

Wśród miłośników butów nie brakuje osób, które nie korzystają z prawideł. Wielu z nich w krótkim czasie po zakupie żegna się z ulubiona parą butów. Dzieje się tak, gdyż obuwie traci swoją formę i zaczyna wyglądać nieestetycznie.

Zamiast wyrzucać sfatygowaną parę obuwia do śmieci, lepiej zainwestować w prawidła do butów. Jest szansa, że takie wypełnienie pozwoli im odzyskać dawną formę. Korzystanie z tego gadżetu od początku znacznie przedłuży radość z posiadania wygodnych butów. Na rynku łatwo znaleźć prawidło, które nie tylko pozwoli utrzymać kształt buta, ale też będzie przydatne do jego osuszenia po długim noszeniu i usunięcia przykrego zapachu. Takie odświeżające właściwości mają prawidła wykonane z drewna cedrowego.

Prawidło przyda się nie tylko na czas suszenia buta. Może okazać się ono niezwykle pomocne, gdy obuwie będzie ciut przyciasne i niewygodne. Drewniane lub plastikowe prawidła świetnie nadadzą się do tego, by uwierający but nieco rozciągnąć.

By prawidło zdało egzamin, musi być odpowiednio dopasowane rozmiarem do buta. Musi wypełniać go na szerokości i wysokości. Łatwo to sprawdzić ściskając obuwie wypełnione prawidłem w najszerszym i najwyższym miejscu. Jeśli nie wyczuwa się żadnej wolnej przestrzeni oznacza to, że prawidła do butów pasują. Warto przy tym zwrócić uwagę, by nie były one zbyt długie i nie naciskały za bardzo na piętę. Niewskazane są też prawidła, które będą zbyt szerokie w przedniej części. Oba przypadki mogą bowiem doprowadzić do sytuacji, że buty ulegną deformacji.